Spreekwoorden en Gezegden - Docentenhandleiding - Kruiswoordpuzzels maken

Docentenhandleiding 'Kruiswoordpuzzels maken'
Algemeen

Introductie

Zoeken

Bladeren

Spellen

Verwijzingen

Docenten

Opmerkingen

Taal

Help
Terug naar de docentenpagina

Lesprogramma Offline Online Individueel Groepjes
Geschiktheid Ja Ja Ja Ja

Doelstelling

Het bezig zijn met bekende en onbekende spreekwoorden om zo interesse te kweken in de boeiende wereld van de taal (en specifiek met spreekwoorden en gezegden).

Introductie

Deze les zal langer duren dan 1 lesuur. In deze planning wordt ervan uitgegaan dat deze les in totaal 2 lesuren in beslag neemt, waarbij de leerling(en) tussentijds thuis - of na school, of tijdens een tussenuur - verder kunnen werken om de puzzel af te ronden. De les bestaat dus uit een tweetal delen. In de tweede les is het dan vooral de bedoeling om leerlingen puzzels te laten uitwisselen en elkaars puzzel op te laten lossen.

Leuke puzzels kunnen ook worden ingestuurd zodat deze op de spellen pagina met kruiswoordpuzzels kunnen worden toegevoegd. Het thema van de puzzels moet natuurlijk 'Spreekwoorden en Gezegden' zijn (meer informatie...).

Voorbereiding

Om de les voor te kunnen bereiden worden de volgende stappen aangereikt.
  • [Offline]
    De leerlingen dienen papier te krijgen, liefst geruit zodat ze eenvoudig een raster kunnen maken. Verdere voorbereiding kan bestaan uit het aanwezig hebben van een spreekwoordenboek (bijvoorbeeld uit de bibliotheek).
  • [Online]
    Ook voor een 'online'-les moeten de leerlingen papier hebben. Het losse spreekwoordenboek is hier niet nodig omdat hiervoor de online spreekwoorden databank kan worden gebruikt
Het is ook mogelijk om de ondersteunende software te downloaden. Deze maakt het mogelijk om te zoeken in de databestanden ZONDER online te hoeven zijn. De docentenpagina heeft hierover meer informatie.

Lesplanning

Aangezien deze les langer duurt dan 1 lesuur is een geschikte planning moeilijk te geven. Hieronder worden een aantal suggesties gedaan:
Terug naar de docentenpagina
Copyright (C) 2000 J. Egmond. All rights reserved. Met dank aan...